niedziela, 22 grudnia 2013

Windows 2008 Serwer -Sprzężenie zwrotne- Zasady grup cz.7.6

Sprzężenie zwrotne wraz z cechą Merge (Scal) pozwala na zastosowanie (w naszym) przypadku ograniczeń nałożonych bezpośrednio na użytkownika, również dla komputera na który ten użytkownik będzie się logował.
W naszym przypadku chcemy ograniczyć "samowolę" mobilnych użytkowników w ustawianiu samodzielnie wyglądu pulpitu - tapety. Zdarza się że czasami takie tapety są delikatnie rzecz ujmując niestosowne, dlatego zastosujmy jednolity ich wygląd przynajmniej w czasie spotkań z klientami poza biurem firmy.

1) Jednostka organizacyjna dla komputerów przenośnych oraz globalna grupa zabezpieczeń dla użytkowników komputerów mobilnych:

2) Tworzenie zasady:

Otwieramy Group Policy Management:


Nazywamy ją powiedzmy Komputery mobilne, następnie zaznaczamy i klikamy na Edit:
Przechodzimy do C:\Windows\Web\Wallpaper, tam wklejamy naszą tapetę, która ma być ustawiona dla użytkowników, oczywiście jeżeli jest tam tapeta systemowa musimy ją wyciąć i zamienić na naszą.

Przechodzimy do wymuszenia ustawień tapety dla użytkownika, w pole Wallpaper Name wpisujemy ścieżkę do naszej tapety, czyli Ścieżkę C:\Windows\Web\Wallpaper\server.jpg
:


Następnie włączymy sprzężenie zwrotne dla naszej zasady:

Włączamy User Group Policy Loopback Processing Mode z opcją Merge:Musimy wyfiltrować tych użytkowników którzy są członkami grupy Komputery mobilne, dzięki czemu ustawienia zasady będą stosować się dla nich, ustawienie powinno wyglądać tak jak poniżej:Utworzyłem użytkownika o nazwie user1, dodałem go do grupy komputery mobilne, aby sprawdzić na koniec czy faktycznie ustawiona będzie tapeta wymuszona przez zasadę grupy.

Teraz musimy wymusić zastosowanie zasady dla jednostki organizacyjnej:
Na koniec musimy do jednostki organizacyjnej Komputery mobilne dodać jakiś komputer oraz zalogować się do niego jako użytkownik user1Brak komentarzy:

Prześlij komentarz